Na rynku wody pitnej oraz przemysłowej możemy znaleźć wiele ciekawych akcesoriów. Niejednokrotnie sami nie będziemy wiedzieli, do czego one służą. Na szczęście obsługa sklepu jest w stanie nam wszystko wytłumaczyć. Najprostsza sprawa to dystrybutory wody. Mogą one być w wersji podstawowej i wówczas posiadają tylko jeden kranik, dzięki czemu można nalać sobie wodę do kubka. W wersji rozszerzonej znajdziemy drugi kranik. Wówczas dystrybutor wyposażony jest także w nagrzewnicę wody. Obie wersje mają też czasami chłodziarkę, która szczególnie w upalne dni zapewnia dostęp do chłodnej wody cały czas.
Dzięki wnikliwemu dociekaniu dowiemy się też od obsługi co nieco o tym, czym jest woda osmotyczna, jak powstaje i do czego może służyć. Poznamy technologię jej produkcji, dowiemy się co nieco w ogóle o samej osmozie, ciśnieniu osmotycznym i innych ciekawych zagadnieniach na pograniczu chemii i fizyki oraz przemysłu spożywczego. Więcej osmozie i jej procesach dowiesz się na blogu https://prostozkranu.pl/blog/jak-dziala-proces-odwroconej-osmozy-n6
Szperając po sklepie, możemy również natrafić na urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie szczególnie w górach i wszędzie tam, gdzie z kranu leci woda wysoko zmineralizowana. Otóż są to zmiękczacze wody. Nie służą one do tego, by z kostki lodu otrzymać zaraz wodę, lecz pozwalają na to, by zmieniły się jej parametry, skład chemiczny. Otóż dzięki nim możemy z wody tak zwanej twardej otrzymać tak zwaną wodę miękką. Wówczas woda taka ma większe zastosowanie w gospodarstwie domowym oraz przemyśle, lepiej spłukuje namydlone ciało, włosy oraz lepiej się nadaje do użycia w pralkach, zmywarkach oraz wszystkich urządzeniach mających w sobie grzałki.
Zatem dzięki przemierzeniu rynku wody pitnej oraz przemysłowej, dowiemy się o zastosowaniu wody, możliwościach manipulacji w jej parametrach chemicznych oraz o tym, za pomocą jakich narządzi i akcesoriów można tego dokonać. Dodatkowo będziemy mogli porównać działanie poszczególnych modeli dystrybutorów wody, ich funkcjonalność, cenę, wygląd oraz kraj pochodzenia i firmę, która wyprodukowała lub sprowadziła ten produkt do naszego kraju.