To, jaki telefon wybierzesz do pracy, będzie w dużym stopniu zależało od jej rodzaju. Sprawdź, czym powinien wyróżniać się smartfon biznesowy oraz kiedy warto z niego zrezygnować na rzecz solidnego telefonu komórkowego!
Smartfon – elegancki dodatek biznesowy
Telefon służbowy będzie potrzebny każdej osobie, która w swojej pracy ma kontakt z innymi pracownikami oraz klientami. Jednak bardzo prawdopodobne, że nie będzie Ci służył jedynie do rozmów. Coraz częściej w pracach biurowych konieczny jest stały dostęp do internetu – w ten sposób możesz porozumiewać się ze współpracownikami i kierować wieloma projektami. Jeśli i tak wygląda Twoja praca, pewnie nie zdziwi Cię, że w służbowym telefonie będziesz miał zainstalowaną pocztę e-mail oraz komunikator firmowy.
Smartfon służbowy będzie potrzebny także osobom, które często podróżują. Będą używać go zarówno do rozmów z szefem i klientami, odpowiadania na maile i inne ważne wiadomości z trasy, ale i pozwolą na wykorzystanie nawigacji GPS, jeśli na delegację pojedziesz samochodem. Pamiętaj też, że Twój telefon będzie Twoją wizytówką na spotkaniach biznesowych – warto więc, aby posiadał klasyczną stylistkę i nie był utrzymany w pstrokatych kolorach.
Komórka odporna na wszystko do pracy w terenie
Jeśli wykonujesz pracę fizyczną, niewykluczone, że bardziej od smartfona przydatny Ci będzie telefon komórkowy. Smartfony są bowiem w o wiele większym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne, a spośród zwykłych komórek możesz wybrać sporo modeli pancernych, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych sytuacjach. Jeśli masz większy fundusz możesz zdecydować się na smartfon odporny na wodę i kurz, który będziesz mógł zabrać ze sobą na plac budowy – pamiętaj, aby kupić model z Gorilla Glass, który ochroni ekran przed rozbiciem.
Dual SIM – co to jest?
Jednym z podstawowych kryteriów podczas wybierania telefonu służbowego powinna być obecność systemu Dual SIM. Dzięki niemu będziesz mógł korzystać z dwóch numerów telefonu na jednym smartfonie, co znacząco ułatwi Ci życie – nie musisz już nosić ze sobą dwóch komórek i panicznie szukać w torbie, która z nich właśnie dzwoni. Dostępne są 3 modele telefonów z Dual SIM:
-
tryb pasywny – jeśli masz zamiar kupić smartfona z Dual SIM w trybie pasywnym – nie rób tego. Co prawda posiada on dwa sloty na kartę SIM i można je umieścić obok siebie, w praktyce jednak aktywna będzie tylko jedna z nich. Aby włączyć drugą kartę, musisz zmienić to w ustawieniach, ale jednocześnie ta pierwsza przejdzie w tryb pasywny. Jest to więc Dual SIM jedynie w teorii,
-
tryb Standby – nieco lepszy, choć wciąż nieidealny tryb Standby pozwala na aktywność obu kart SIM do momentu, w którym nie zaczniesz korzystać z którejś z nich – np. rozmawiając przez telefon czy też korzystając z internetu. Na ten czas druga karta się wyłącza,
-
tryb aktywny – najlepsza opcja dostępna w nowoczesnych smartfonach. Obie karty są cały czas aktywne, co jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch anten GSM w telefonie.