Leasing jeszcze do niedawna kojarzył się wszystkim z ofertą skierowaną wyłącznie do przedsiębiorców. Jednak obecnie coraz bardziej popularny staje się także leasing konsumencki, dostępny dla osób prywatnych. Jeśli zastanawiasz się, czy będzie dla ciebie opcją interesującą, zapraszamy cię do przeczytania dalszej części tego artykułu. Dowiesz się z niego, czym się charakteryzuje i jakie ma zalety.
Dowolna wysokość wkładu własnego
Czy obawiasz się kupna nowego samochodu, nawet na raty, ze względu na to, iż będziesz musiał poradzić sobie z wpłatą wstępną? Jeśli jest to dla ciebie jeden z największych problemów i obawiasz się, że nie zdołasz jej zapłacić ze względu na wysokość jednorazowych kosztów, mamy dla ciebie dobrą wiadomość: w przypadku leasingu masz ogromną swobodę podejmowania decyzji, jak wysoka będzie wpłata własna – a przede wszystkim, czy w ogóle będzie. Istnieje bowiem wiele ciekawych opcji leasingu konsumenckiego bez żadnej wpłaty początkowej, co pozwoli ci na bardziej swobodne zarządzanie pieniędzmi i nie obciąży zanadto budżetu domowego.
Okres trwania umowy wygodny dla ciebie
Chcesz wygodnie ustalić, jak długo będziesz związany ofertą leasingową? W takim razie masz do tego okazję, ponieważ leasing konsumencki przewiduje wiele atrakcyjnych okresów finansowania, obejmujących nawet 4 lata. Dzięki temu będziesz miał ogromną swobodę podjęcia dalszych kroków, w tym między innymi zebrania odpowiedniej kwoty służącej wykupieniu samochodu.
Wysokość raty zależna od eksploatacji
Jeśli wiesz, że nie będziesz jeździł zbyt wiele, leasing konsumencki wydaje się być wręcz idealną propozycją dla ciebie. Wystarczy, że wybierzesz najmniejszy możliwy roczny limit kilometrów, a otrzymasz propozycję, w której będziesz miał niskie raty. Wszystko dlatego, że są one wyliczane na podstawie przewidywanego zużycia samochodu, które – w przypadku osób jeżdżących stosunkowo mało – nie jest duże.
Dwie możliwości zakończenia umowy
Jedną z cech leasingu, która jest wyjątkowo ceniona zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby prywatne, jest możliwość wybrania sobie opcji zakończenia umowy. Jedna z nich to oczywiście wykupienie auta za kwotę, która nie została do tej pory wpłacona (“wyjeżdżona”). To rozwiązanie, które pozwala stać się właścicielem wypróbowanego samochodu.
Druga możliwość to rozwiązanie umowy i oddanie samochodu do dealera, które jest przydatną opcją dla osób, które nie potrzebują już więcej samochodu. Sprawdzi się również, jeśli zamiast wykupić starszy model wolimy nawiązać nową umowę leasingową, mając tym samym zupełnie nowy samochód. Jednocześnie opcja oddania samochodu to rozwiązanie dla każdego, kto po prostu nie chce pozwolić sobie na zapłacenie większej, końcowej kwoty za pojazd.